Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Bolí mě hlava (1. příběh)

Těšila jsem se na tenhle víkend. Odpočinek po náročném týdnu, zábava s přáteli... Ale už teď je mi jasné, že z toho nic nebude. V koutku oka se mi to zase vlní a bliká. Nemůžu se na nic jiného soustředit. Ani od žaludku mi není valně. Vím, co bude dál.

Vzpomínám si, jak mě to tehdy poprvé vyděsilo. Nejdřív takové tvary před očima, jako když se chvilku díváte do rozsvícené žárovky a pak zavřete oči. Jenže tohle nezmizelo, naopak se to zvětšovalo, téměř jsem neviděla věci vpravo od sebe. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, co se děje. Mám snad nádor? Babička má zelený zákal, může to být dědičné? Nejsem na mozkovou příhodu moc mladá? Co je to, sakra? Až lékařka mi to tehdy vysvětlila. Migréna.

A teď je to tady zase! Za ty roky už jsem to zažila mockrát. Znám migrénu dokonale. Nevím, kdy přijde. Ale když už je tady, tak je mi jasné, co od ní můžu čekat. Přesně jako teď. Nohy i ruce mi zeslábly. Za pravé oko mi někdo zabodnul snad tisíc špendlíků. Pokouší se o mě závrať. Každou chvíli začnu zvracet.

S každým sebemenším pohybem je mi hůř. Bolí mě snad už i konečky vlasů. V pravé polovině mé hlavy teď vytrvale buší permoníci. I tikot hodin je dneska jako bušení sbíječky. Vadí mi snad už i pohyb vzduchu kolem. Chci být sama, někde ve tmě v tichu... Chci, aby mě přestala bolet hlava!

Bolest hlavy může být vážnou nemocí.

MIGRÉNANemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!