Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Bolí mě hlava (3. příběh)

"To byla ale rána! Nevím, kolikrát jsem už slyšel, že si mám ke kolu pořídit i helmu. Jsem snad ale nějaký závodník? Na kole jezdím pro radost, ne proto abych trhal rekordy. Tak co. Stačí být jen trochu opatrný," říkal jsem si.

Dopadlo to dobře, byl jsem celý, nohy i ruce v pořádku. Pár modřin, ale to se spraví. "Ještě že mám tak tvrdou lebku. Zopakovat bych si to ale nechtěl," myslel jsem si. Měl jsem mžitky před očima a hlava pěkně bolela. "Přeci jenom zajdu k lékaři," rozhodl jsem se.

V nemocnici mi tehdy řekli, že to asi nic vážného nebude. Přesto, měl jsem prý otřes mozku, tak si mě tam pár dní nechali. Leželi tam se mnou další lidé, kteří měli stejný problém jako já. Bolela je hlava. Důvody byly různé.

Někdo tam byl kvůli vyšetření častých migrén . Byl tam také člověk s jakousi "neuralgií". Prý strašná bolest. Kolega na vedlejší posteli prodělal zánět mozkových blan po klíštěti. Jedna paní měla také dlouhodobé bolesti po úraze. Vůbec mě nenapadlo, že i vysoký tlak může být příčinou bolestí hlavy. Takové problémy měl Honza, později můj dobrý kamarád. Většina těch lidí byla po mrtvici nebo po operaci nějakého mozkového nádoru. I ty bolívala hlava.

Na vizitu chodila hodná paní doktorka. Když měla chvilku, říkala, že příčin bolestí hlavy je mnohem více. Nějaké další mi říkala, ale už si to nepamatuju. Pustili mě, jsem zdravý a helmu jsem si raději koupil.

Bolest hlavy může být vážnou nemocí.

BOLESTI HLAVY A JEJÍ DALŠÍ PŘÍČINYNemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!