Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Vaše zkušenosti s bolestmi hlavy

BettyLa, 52 let, 9. 1. 2006

Novodobá pohádka o slepičce a kohoutkovi aneb Rathovy zásahy.

Od 15ti let mám migrény, podotýkám – diagnostikované. Prošla jsem vyšetřeními od očí po paty, žádnou jinou závadu lékaři nenalezli. Vyzkoušela jsem různé léky – bez úspěchu. Ze zoufalství jsem si na netu našla webové stránky www.bolestihlavy.cz , přečetla si, že ani má situace nemusí být nutně neřešitelná a přes internet jsem se tudíž k jedné z lékařek objednala. A skutečně našla paní doktorka lék, který na migrénu zabral – jednoznačně a beze zbytku. Po provedené kontrole mne předala do péče mé praktické lékařky a tím začala ona novodobá pohádka:
Praktická lékařka mi lék nepředepíše jelikož jí to finančně zatěžuje, předává mne k obvodnímu neurologovi. Ten mi lék rovněž nepředepíše, jelikož jej to taktéž finančně zatěžuje. Doporučuje mi najít si jiného neurologa, který má vyšší limit na tyto léky.
Takže nejspíš budu obvolávat všechny neurology a místo specifikování své choroby se budu dotazovat na výši jejich finančního limitu na pacienty.
Pan ministr Rath právě vydal svůj pokyn: předepisovat léky s podobným účinkem, ovšem levnější. Vzhledem k tomu, že můj lék je nový, na nové bázi, těžko bude zatím něco, co je na stejné bázi a je levnější.
Předpokládám, že z příští návštěvy lékaře se vrátím s doporučením k „babě kořenářce“, taky by mohlo fungovat zaříkávání.

2. část

Lékaři stále naříkali, že mají malé platy, Rath naříkal, že nejsou peníze na platy ani na léky, takže vymyslel řešení (takové tu už kdysi ale bylo). Když bude pacient lék skutečně hodně potřebovat, připlatí lékaři soukromě a lékař onen lék předepíše – limit nelimit. Čímž si lékař zvýší příjem, pacient bude zajištěn a vlastně je vše OK.
Našla jsem si jiného neurologa, který mi můj vytoužený lék na migrénu předepsal, já si u něj naoplátku za to nechala udělat akupunkturu, kterou VZP nehradí. A nelituji, bylo to super !!!!


Pokud chcete něco autorovi příspěvku vzkázat, napište nám mail na info@bolestihlavy.cz s uvedením jména autora a ID příspěvku (ID tohoto příspěvku je 11), Váš vzkaz předáme.Nemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!