Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Vaše zkušenosti s bolestmi hlavy

Pavlína, 22. 5. 2006

Dobrý den, trpím migrénou už od dětství a nutno podotknout, že mám někdy pocit, že můj život je jen o bolesti hlavy. Migrénu mám diagnostikovanou. „Hrabu“ se z ní dva až tři dny, zvracím, aura trvá i víc jak hodinu. Jsem jako na houpačce, chvíli dobře, chvíli chci skončit. Těsně před záchvatem mám pocit jakési euforie, je mi prostě dobře, taková ta radost ze života a nevíte proč a mám nepřekonatelnou chuť k jídlu a hlavně na sladkosti. Já sama bych potřebovala najít něco, co mě migrén zbaví, ale asi se toho v tomhle životě nedočkám. Nicméně, přišla jsem za ta léta na zajímavé poznatky a třeba to někomu pomůže. Na internetu jsem přečetla snad úplně všechno, co se migrén týče a začala se zabývat spouštěcím faktorem migrén. Je toho strašně moc co by si měl člověk odepřít, ale nemusí to být všechno najednou. Někomu třeba určité jídlo migrénu nevyprovokuje a někomu zase ano. Chce to vypozorovat, zamyslet se nad tím, co člověk jedl před záchvatem a to minimálně tři dny zpátky, protože třeba čokoláda může začít u někoho působit až za 48 hodin. Já jsem, bohužel, ten případ, kdy mi spolehlivě vyprovokuje migrénu snad všechno, o čem se ví, že může migrénu spustit.

Takže se striktně vyhýbám:

Čokoláda – nejím nic co je s ní byť jen zdánlivě spojené, tzn. Dortíky s čoko polevou, nebo krémem, kakao, zmrzlina, oplatky..
Sýry – zrající – Hermelín, Niva, Blaťácké zlato
Mléčné výrobky – Zakysané, jogurty, kefír, jogurtové zmrzliny..
Veškeré citrusové plody – pozor, nepoužívat ani citron do čaje, nahraďte ho citr. Koncentrátem
Pivo
Šampaňské
Červené víno
Sterilovaná zelenina a kysané zelí

Další věci jsou: Stres - migréna přijde většinou, když zjistím, že je po nervech a mám pocit, že problém je vyřešený. Stresu se člověk bohužel nevyhne.

Moc spánku, nebo nedostatek - ideální je spát 7-8 hodin.

Příliš horká voda při mytí vlasů – migréna přijde téměř okamžitě.

Tak zkuste, jestli to právě není jídlo, co migrénu vyprovokuje, třeba jich budete o něco méně.


Pokud chcete něco autorovi příspěvku vzkázat, napište nám mail na info@bolestihlavy.cz s uvedením jména autora a ID příspěvku (ID tohoto příspěvku je 13), Váš vzkaz předáme.Nemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!