Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Vaše zkušenosti s bolestmi hlavy

Drahomíra, 13. 10. 2005

Nikdy jsem netrpěla na migrény a považovala je za nemoc líných paní továrníkových z románků. Když jsme se přestěhovali a já dojížděla téměř hodinu cesty do zaměstnání, rozhodla jsem se využít této doby ke čtení a vzdělávání. Ráno bylo většinou špatně vidět, takže odpoledně cestou domů. Než jsem dojela domů, byla jsem úplně vyřízená, jak mě bolela hlava. Když jsem to posala kamarádce, řekla mi, že téhle bolesti hlavy se říká migréna. Po příjezdu domů jsem se musela svléknout, zatáhnout rolety, vyhodit budíka /tikání mě bolelo/, vzít si prášek a zalehnout.
Manžel z toho začínal být divný, já si nemohla pomoci. Přišla zima, já přestala číst a bylo po migrénách. Pochopila jsem, že jsem to měla z četby. Jednou jsem to vyzkoušela a potvrdila si to. Bylo po vzdělávání i četbě. Po nějaké době jsem musela ztrávit celý den v přeplněné místnosti bez nějakého velkého větrání. Večer společná cesta v plném autobuse, který rozvážel lidi po vesnicích. Hluk, prach. Přijela jsem domů a zvracela. Manžel pochopil, že se něco děje, protože jsem byla zelená a zvracela. Druhý den mě to čekalo znovu, ale všimla jsem si, že se mi před očima míhápokřivená vlnitá šachovnice a uvědomila jsem si, že to bylo včera také. Rychle jsem si vzala prášek proti bolení hlavy a bylo dobře. Později jsem začala šachovnicovou předzvěst bolesti hlavy poznávat a hlídat. Pomohlo to. O řadu let později jsem prodělala gynekologickou operaci, protože bylo nebezpečí rakoviny. Během doby jsem zjistila, že jsem tím přišla i o migrénu. Od té doby jsem poznala dost lidí s migrénami a zjistila, že většina má auru v jakékoliv podobě, ale nechápe spojitost. Já jsem došla k závěru, že pokud se můj žaludek bouří proti nějakému jídlu, tak je nejím. Pokud se tedy moje hlava brání bolestí proti čemukoliv, musím se tomu především snažit vyhnout.


Pokud chcete něco autorovi příspěvku vzkázat, napište nám mail na info@bolestihlavy.cz s uvedením jména autora a ID příspěvku (ID tohoto příspěvku je 8), Váš vzkaz předáme.Nemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!