Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Chci pomoci

Každý den do práce, z práce, děti, úklid doma, vaření. Večer chvíli televize, s manželem si ani nepopovídáme, moc toho nenaspím. Dovolená celkem žádná, ani peněz není moc. Ze začátku mi ty bolesti hlavy nepřipadaly divné, snažila jsem se zvyknout. Pak už to nešlo. Bála jsem se, co to bude. Až kamarádka mě donutila jít za doktorem. Mluvili jsme spolu, vyšetřil mě, řekl mi, co mám dělat, předepsal prášky při záchvatu. Dohodli jsme se na pravidelných návštěvách. Někomu by to přišlo zbytečné. Mně ne, mám téměř pokoj, nejsem tak unavená a hlavně - nebolí mě hlava!

(Jana, 36, pokladní)

Děti. Děti jsou prima. Jedno, dvě, tři. Když je jich třicet a jejich věk se významně blíží pubertě, je to hrůza. Kanadské žertíky, OK. Nepozornost, vyrušování, to také vydržím. Když má ale ta banda den a celý jej prořve? Myslím, že se buďto dopustím násilných činů, nebo se mi hlava rozskočí. Práci ve škole mám ráda. V poslední době se mi ale zdálo, že to nemohu přežít. Nechtělo se mi, ale šla jsem nakonec. Lékař mě uklidnil, vysvětlil mi situaci a navrhl možné relaxační aktivity. Je to teď lepší. Ať si řvou, mají na to věk. Já je stejně jednou uškrtím.

(Kamila, 28, učitelka)

Znáte pohádky o včelích medvídcích? Zpívá se tam: "Chvátám, chvátám, nemám chvíli čas. Nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím!…" No, tak to jsem já. Šéf chce všechno hned, klient taky. Já chci všechno stačit, ale v poslední době to moc nejde. Nedovedu se soustředit jako dřív. Možná věk, možná taky ty otravné bolesti hlavy. Tupá je bolest, tupý jsem pak já. Doma to taky moc neklape, nevím si s tím rady. Prý doktor to spraví. Fakt to spravil. Problémy mám pořád, ale mám víc času na jejich řešení. Ten jsem dříve soustředil na hlavu a její bolest. Dneska je to dobrý, jsem klidnější, vyrovnanější, nespěchám… Musím končit, něco mám...

(Jarda, 42, manažer)

Já se tak bála. Mám migrénu od svých 14 let. Teď jsem nastoupila jako sestra do jedné nemocnice, a když vidím ty pacienty a doktory, neopovažovala jsem se na návštěvu lékaře ani pomyslet. Brala jsem nějaké prášky, ale moc to nezabíralo. Nemohla jsem odejít z práce, když to na mě přišlo. Možná právě proto jsem nakonec zašla za neurologem. Domluvili jsme se, že si budu psát, co záchvatům předchází. Mám k němu chodit na kontroly a napsal mi nějaké nové léky. Je to prima, zabírají skoro hned. Mám pokoj.

(Šárka, 19, zdravotní sestra)

Máte obavy z návštěvy lékaře? Myslíte, že to zvládnete sami? Myslete na sebe a své zdraví. Lékař Vás "neukousne". Naopak, pomůže Vám zbavit se bolesti. Pamatujte, že každá opakovaná bolest hlavy by se měla vyšetřit!

Nemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!